Vineri
19 aprilie
Strada Crișan
Ora 10.00 Expoziție documentară SEVERINUL DE ALTĂDATĂ (ILUSTRATE DE EPOCĂ)Ora 11.00 Expoziție postere DROBETA ROMÂNĂ
Muzeul de artă
Ora 17.00 ZILELE ARHITECTURII DIN OLTENIA-
prezentare de arhitectură contemporană a arhitecților din Mehedinți, Dolj și
Gorj – organizator ORDINUL ARHITECȚILOR DIN ROMÂNIA
- FILIALA OLTENIA
Sâmbătă
20 aprilie
Casa Tineretului
Ora 11.00 Concurs național
de dans modern “Trofeul Drobeta” – ed. a III aOra 11.00 Expoziție de pictură “Primăvara în culori”
Baze sportive
Ora 10.00 Concurs național
de tenis de masă “Trofeul Drobeta” ed. a III aColegiul Național Teodor Costescu – sala de sport
Holul Hotel Continental și
Castelul Artelor
Ora 12.00 Expoziție de
caricaturi Ștefan Popa PopasSalon internațional de caricatură pentru copii - “Popas într-un zâmbet de copil” – Ed. a V a
Scena aer liber Crișan
Ora 16.00 Program muzică populară susținut
de cercul de muzică populară de la Palatul CopiilorOra 17.00 – 19.00 Program artistic licee și școli (muzica ușoară, muzica populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secția arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Scena Pădurea Crihala
Solist invitat: STANA STEPANESCU
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul Augustin Bena – Alba Iulia
Solisti invitați : FLORICICA MOGA, NICOLAE TUHUT, DORIN SI ILIE NARITA, ROXANA RECHE SI ALEXANDRU PAL, CATALIN HASA, LEONTINA FARCAS, OVIDIU HOMORODEAN, ILIE MEDREA
Ora 21.00 Program Folcloric Ansamblul TIMIȘUL
Solisti invitati: LILIANA LAICHICI, PETRICA IRIMICA, STANA IZBASA, NICU NOVAC
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00
Concert OLTENIA BIG BANDOra 20.00 Concert NIGHT PASAGE
Ora 21.00 Concert HOLOGRAF
Duminică
21 aprilie
Holul Hotel Continental și
Castelul Artelor
Ora 12.00 Expoziție de caricaturi Ștefan Popa PopasSalon internațional de caricatură pentru copii - “Popas într-un zâmbet de copil” – Ed. a V a
Baze sportive
Scena aer liber Crișan
Ora 16.00 Program
muzică populară susținut de cercul de muzica populara de la Palatul CopiilorOra 17.00 – 19.00 Program artistic licee și școli (muzică ușoară, muzică populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secția arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Scena Pădurea Crihala
Ora 17.30 Program
folcloric Ansamblul DANUBIUSOANA PIRVAN, ALINA MOTI DRAGHIA, IONELA BADALAN, ANICA GANTU, LUCIANA VADUVA SFETCU
Ora 21.00 Program folcloric Ansamblul DOINA GORJULUI .
MARIA LOGA, ION GHITULESCU, VICTORITA LACATUSU, CLAUDIA TOROP, VALENTIN SAMFIRA, MIRELA TAPOTA LATARETU, BEATRICE BANDOIU, ROBERTA CRINTEA, GEORGIANA BARSAC, NATALIA GORJANU, CONSTANTIN ENCEANU
Ora 19.30 Program folcloric „MEHEDINTI – PLAI DE CANTEC”
Solisti invitati:VICTOR PARVANESCU, IRINA ZOICAN, LILIANA BUNCEANU, IONUT TUDORESCU, OLGUTA BEBEC, NINA PREDESCU
PETRICA MITU STOIAN, NICULINA STOICAN
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert BUNGHY BANDOra 20.00 Concert ALEX VELEA
Ora 21.00 Concert ANDREEA BANICA
Luni
22 aprilie
Casa Tineretului
Ora 11.00 Expoziție
de pictură – Palatul Copiilor
Muzeul de artă
Ora 11.00 Expoziție BIJUTERIILE PĂMÂNTULUI
– Muzeul Regiunii Porțile de Fier
Sala polivalentă
Ora 8.00 – 10.00 JudoOra 17.00 – 21.00 Judo
Ora 17.00 – 20.00 Lupte
Hotel Continental – Salon
Apolodor
Scena aer liber Crișan
Ora 16.00 Program muzica populara susținut de cercul de
muzică populară de la Palatul CopiilorOra 17.00 – 19.00 Program artistic licee și scoli (muzica ușoară, muzica populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic sectia arte a Centrului Cultural Nichita Stanescu
Scena Pădurea Crihala
Solisti: MARIUS MAGUREANU, LAVINIA BIRSOGHE
Manuela Motocu, Liliana Popa, Filuita Bogdan, Marcu Nicolici Aneta Sisu, Cristi Banateanu
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul DOINA ARGESULUI
Solisti invitati: CRISTINA TURCU PREDA, NINETA POPA
Ora 20.30 Program folcloric Ansamblul JUNII SIBIULUI
Soliști invitați: ROBERT TÎRNĂVEANU,
OVIDIU OLAR
Scena parcare Carrefour
Ora 19.30 Concert LOW COST
Ora 20.00 Concert ANTONIA
Ora 21.00 Concert CONNECT-R
Marti
23 aprilie
Casa Tineretului
Ora
11.00 Expoziție de
pictură – Palatul Copiilor
Scena aer liber Crisan
Ora
16.00
Program muzică populară susținut de cercul de muzică populară de la Palatul
CopiilorOra 17.00 – 19.00 Program artistic licee și scoli (muzica ușoară, muzica populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secția arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Muzeul de arta
Ora 17.00 Expoziție – Metamorfoze citadine sub semnul lui Apollodor, pictură, Cristian Popa Craiova
Ora 17.30 Spectacol Școala Populară de Artă
Castelul Artelor
Ora 15.00 Expoziție artiști plastici severineni cu tema SFANTU GHEORGHE
Sala polivalentă
Ora 8.00 –
10.00
JudoOra 17.00 – 21.00 Judo
Ora 17.00 – 20.00 Lupte
Hotel Continental – Salon
Apolodor
Scena aer liber Crișan
Ora
14.00
Muzica ușoara și dans modern Palatul CopiilorOra 15.00 Muzica populara – program artistic susținut de elevii cercului de muzica populară a Palatului Copiilor Drobeta Tr. Severin
Scena Pădurea Crihala
Soliști: NICU PACURARU, ANGELA MAGHERU, ANICA GANTU, VASILE CIOBANU, VALERIU SFETCU
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul JIDVEI
Solisti: Maria Stoica, Adina Popa, Alexandra Băcilă, Denisa Balu, Iulia Banciu, Sebastian Stan, Silviu Nicolae Rațiu, Aurelian Suciu, Costi Oancea, Costi Opriș, Andrei Ivănuș, Dorin Pintea, Costel Popa, Alexandru Urs, Traian Stoiță, Iulian Bic, Ciprian Silasi
Ora 20.30 Program folcloric Orchestra VALAHIA
Solisti : LAVINIA GOSTE, STELIANA SIMA, LUCIANA VADUVA SFETCU, GELU
VOICU, MARIANA DEAC, DINU IANCU SĂLĂJAN, MARIANA IONESCU CĂPITĂNESCU
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert EAST ROOTS
Ora 20.00 Concert VUNK
Ora 21.00 Concert VOLTAJ
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu